تری جونز ؛‌ دیوانه، سلطه‌طلب یا شهرت‌طلب؟

جام جم آنلاین: «نام تری جونز ذهن آمریکایی‌ها را به یکی از بدترین حواث تاریخ آمریکا معطوف می‌کند. 18 نوامبر سال 1978 ‌، 900 تن در مکان و زمان واحدی دست به خودکشی گروهی زدند. این افراد در مزرعه جونز تاون که مرکز یک گروه مذهبی عجیب و غریب موسوم به "معبد مردم" به رهبری جیم جونز بود، دست به خودکشی زدند."

 

به گزارش ایسنا، روزنامه الاهرام ، چاپ قاهره ،در گزارشی در خصوص تری جونز، کشیش تندروی آمریکایی که خواهان سوزاندن قرآن هم زمان با حادثه 11 سپتامبر شده بود، نوشت:

«وی فردی دیوانه است. طرفدارانش بسیار انگشت شمار هستند. جونز از آنها می‌خواهد بدون چون و چرا از وی اطاعت کنند. این سخنان، برجسته ترین اظهارات نزدیک‌ترین افراد به تری جونز است. ساده ترین چیزی که در خصوص جونز گفته می‌شود، آن است که این مرد با موهای خاکستری و سبیل آشفته تنها خواهان شهرت است.

وی که در 57 سالگی خود به سر می‌برد، قبل از این درخواست خود معروف نبود. اِما جونز، دختر تری جونز که با وی زندگی نمی‌کند، می‌گوید، کلیسایی که پدرش در آن حضور دارد مردم را از طریق "خشونت‌های روانی" و تهدید به عذاب خداوند، وادار به اطاعت می‌کند.

اِما جونز همچنین می افزاید که پدرش نسبت به نامه‌های الکترونیکی وی و درخواست‌هایش درخصوص عدم سوزاندن قرآن، بی‌اعتنایی می‌کند. دختر این کشیش آمریکایی در گفتگو با سایت اشپیگل آن لاین اذعان کرده بود که پدرش دیوانه است.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، سعی داشته است از شهرت ناگهانی جونز به خاطر این درخواست افراط گرایانه‌اش حمایت نکند. به طوری‌که در نشست خبری اخیر خود اسم جونز را نیاورد و در توصیف وی، تنها به عبارت "شخصی که در فلوریدا است" بسنده کرد. تازه‌ترین نقل قول‌ها حاکی از آن است که جونز، مدیر سابق یک هتل بوده است و پیشتر از سوی کلیسایی در آلمان که ریاست آن را به عهده داشت، طرد و اخراج شده است. پیروان این کلیسا، جونز را اخراج کردند و دلیل این اقدام خود را تندروی‌های وی اعلام کردند.

گفته می‌شود که این کشیش آمریکایی به اتهام ارتکاب جرائم مالی از این کلیسای آلمانی اخراج شد. براساس اطلاعات موجود، تنها 50 تن عضو مرکز متعلق به جونز در ایالت فلوریدا هستند.

وی قبل از درخواست خود درخصوص به آتش کشیدن قرآن هم‌زمان با حادثه 11 سپتامبر، فقط برای همسایگانش آشنا بود. منتقدان جونز وی را مردی سلطه طلب توصیف می‌کنند؛ مردی که می‌پندارد تلاش برای کلیسای بی‌نام و نشانش تنها راه رهایی است و ترک این کلیسا، ملعون شدن فرد را در پی دارد.

یک روزنامه محلی فلوریدا در این زمینه نوشت: اعضای پیرو جونز در ساختمان‌های تحت تملک کلیسا و ملک جونز و همسرش زندگی می‌کنند. این افراد طی هفته به مدت 40 ساعت به صورت داوطلبانه برای فروش لوازم دست دوم و گسترش افکار ضد اسلام در اینترنت فعالیت می‌کنند.

اندرو شاور، مسئول کلیسای پروتستان در منطقه کلن آلمان که پیشتر جونز در آنجا فعالیت می‌کرد، اذعان داشت که وی دارای شخصیتی گمراه کننده است و عقل پیروان خود را تباه می‌کند.

جونز طی دوره‌ اخیر به صورت روزافزون اسلام را هدف قرار داده است. وی معتقد است که مسلمانان سعی دارند بر آمریکا تسلط پیدا کنند و احکام دین خود را اجرا کنند.»

***************************************************

واما اینجا در ایران .....

اقیانوسی خشمگین از احساسات پاک و جریحه دار شده مسلمانان چنان وحشتی در دل جونز و دیگر دوستان وحشی صفتش انداخته که آنها سرنوشتی جز سرنوشت سلمان رشدی ندارند. خوفی که تا پایان عمر کثیفشان با آنها خواهد بود.

و اینجاست که میگویند :عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.... چرا که این عمل شنیع موجی از بیداری و وحدت را در میان مسلمانان در سراسر جهان پدید آورده و انشاالله که دیگر کسی تا این حد به خود اجازه ندهد به اعتقادات و مقدسات دیگران توهین کند. زنده باد اسلام . زنده باد قرآن . زنده باد ایران و جوانان غیرتمندش.

 تاريخ : ۱۳۸٩/٦/٢٦ | ٩:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای