بسمه تعالی  

         به حول قوه ی الهی بعد از چندین و چند سال آرزوی دیرینه ی گازرخانی های مقیم قزوین برای داشتن تشکلی در قالب مذهبی فرهنگی سرانجام این مهم تحقق یافت که جای بسی شادمانی وخوشحالی دارد.

       گازرخانیهای مقیم قزوین با جمعیتی چشمگیر سالها به دنبال تشکیل هیئتی بودنند که علاوه بر فعالیتهای فرهنگی ومذهبی بتوانند همه استعداد های خود را دور هم جمع نموده و برای توسعه وپیشرفت و آبادانی روستای عزیزمان همفکری و مساعدت نمایند

     در سالهای گذشته تلاشهایی برای دور هم جمع کردن گازر خانیها  در قالب صندوقهای قرض الحسنه وغیره  توسط دلسوزانی صورت گرفت اما هر بار به دلائلی این تشکلها به سرنوشت تشکلهای قبلی دچارو کارایی خود را جز با برجاگذاشتن یک نام از دست دادندو عملا تا حد زیادی در رسیدن به اهداف تعیین شده شده ناکام ماندند

      در ماههای  آخر سال گذشته این ایده یک بار دیگر در دل و ذهن دلسوزان گازرخان شکل گرفت تا یکبار دیگر واینبار با درس گیری از شکستهای گذشته تشکلی را با اهداف فوق الذکر بنیان نهد. لذا آقایان محرم ملایی و علیرضا اسدی و برجعلی رمضانی و ولی الله حسینی   با همفکری و برگزاری جلساتی در منازل آقایان مجید نجاریو وثوق گلعلیپور تصمیم گرفتند ضمن تهیه اساسنامه ضمینه فراخوان عمومی و برگزاری مجمعی در تاریخ 19/1/89 در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) باغ نشاط را فراهم آورند تا در این مجمع با برگزاری انتخابات اعضا هیئت امنا انتخاب ومعرفی شوند.

    بالاخره روز موعود فرارسید و ما به محل برگزاری  جلسه رفتیم خدا خیرشان دهد دوستان فوق الذکر همه ی مقدمات اعم از وسایل پذیرایی و تهیه ی بسته هایی حاوی اساسنامه و فرم نظر خواهی و برگه ی جمع آوری آرا و دیگر ملزومات برگزاری جلسه را تمام و کمال فراهم آورده بودند.

    جلسه با حضور جمعی از گازر خانی های مقیم  استان قزوین وبا تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط بنده و اجرای آقای برجعلی رمضانی آغاز شد.ابتدا مقاله ای تحت عنوان فلسفه ی عزاداری عاشورا توسط آقای ولی اله حسینی قرائت شد. وسپس آقای محرم ملایی پشت تریبون رفتند و به تبیین اهداف تشکیل "هیئت مذهبی وفرهنگی گازرخانی های مقیم استان قزوین" پرداختند .مطلب بسیار جالبی که ایشان فرمودنند در خصوص صله ارحام در این جلسات بود که موجب میشود تا قلوب به یکدیگر نزدیکتر و اتحاد و همدلی بین ما بیشتراز پیش گردد. که سخن بسیار بجا ودرستی میباشد.

     نکته جالب توجه حضور شاعر محترم گازرخانی آقای علی(شاهپور)شفیعی گازرخانی که اشعار زیادی با زبان فارسی و همچنیین گویش الموتی در وصف الموت وگازر خان وقلعه تاریخیش سروده اند در جلسه بود که مجری محترم از ایشان دعوت کردنند تا جمع حاضر را با قطعه شعری مستفیض بفرمایند.که ایشان هم پشت تریبون رفته سروده ای در مورد الموت برای جمع حاضر قرائت کردنند.

       درادامه مجری محترم از حضار خواست ضمن مطالعه پیش نویس اساسنامه هیئت نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق تریبون به اطلاع حضار برسانند. که آقایان علی اکبر محمدی الموتی و وثوق گلعلیپور و ابوذر صفری  به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

در این قسمت آقای علیرضا اسدی یکی از بانیان بر گزار ی جلسه ویکی از تهیه کنندگان اساسنامه هیئت ضمن پذیرش پیشنهادات به پاسخگویی انتقادات پرداختند.

سرانجام به انتخاب اعضا ء هیئت امنا رسیدیم و تعداد 9 نفر برای عضو شدن نامزد شدند

تا حضار با آراء خود 7 نفر را به عنوان اعضاء هیئت امنا برگزینند. مجری محترم آقایان حاصل ابن علیپور و خانعلی اسدی و حیدر(میثم ) محمدی الموتی و  مهندس حسین درگی  که دیگر باید اورا یک گازرخانی پرو پا قرص بدانیم را به عنوان هیئت برگزاری انتخابات وشمارش آراء ماخوذه به جایگاه فرا خواند. و افرا د ذیل به عنوان اعضاء هیئت امنا انتخاب شدند:

  1. آقای محرم ملایی (لیسانس علوم تربیتی )(فرهنگی)
  2. آقای علیرضا اسدی(فوق لیسانس مدیریت آموزشی)(فرهنگی)
  3. آقای علی اکبر  محمدی(فوق لیسانس تاریخ تمدن اسلامی)(فرهنگی)
  4. آقای فرشید درویشی(لیسانس علوم تربیتی)(فرهنگی)
  5. آقای ولی الله حسینی(لیسانس ادبیات فارسی)(فرهنگی)
  6. آقای وثوق گلعلیپور(لیسانس آموزش ابتدائی)(فرهنگی)
  7. آقای حسن صفری(فوق دیپلم حسابداری)(کارمند بانک مسکن قزوین)

لازم به ذکر است جلسه با نظم خوب و برگزاری بی نظیر برگزاروخاتمه پیدا کرد که جا دارد از برگزار کنندگان آن کمال تشکر و قدر دانی را بنماییم.

ضمن خوشحالی فراوان به خاطر تشکیل هیئت فرهنگی و مذ هبی گازرخانی های مقیم قزوین و تبریک به عزیزانی که به عنوان هیئت امنا انتخاب شده اند برای این عزیزان در ادامه راه آرزوی موفقیت و سربلندی از خداوند خواهان و خواستارم.

به امید موفقیت این هیئت در دست یابی به اهداف تعیین شده و سربلندی گازرخان  و گازر خانی های عزیز و همه الموتی های شرافتمند در آینده نزدیک.

میثم محمدی الموتی(لطفا مارا از نظرات خودتان  محروم نفرمایید)تاريخ : ۱۳۸٩/۱/٢۱ | ۸:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای