با سلام

همه ما تاکنون از طریق تلوزیون یا در روزنامه ها با زنانی آشناشده ایم که عمری را با ایثارگری تمام ،به مراقبت از همسر جانباز و یا فرزند جانبازشان گذرانده اند. و قریب به اتفاق ما ،زبان به تحسین همچون زنی گشوده ایم و از اینهمه ایثار و فداکاری که آنها در زندگی به خرج داده اند متحیر شده ایم. . . .

. . . در هفته قبل خبر بسیار متاثر کننده فوت زنده یاد جناب آقای ابوطالب عظیمی را شنیدیم. این عزیز بزرگوار بیش از 20 سال به علت حادثه ای،دچار عارضه قطع نخاع از گردن شدند.کسی که با دو تن از شهدای گرانقدر روستا رابطه دوستی بسیار نزدیکی داشت و سرانجام در هفته گذشته به لقای پروردگار نائل شد و به دوستان شهیدش پیوست.. روحشان شاد.

. . . شاید تا اینجای مطلب به نظرتان طبیعی برسد،اما نکته اینجاست که در این 20 سال گذشته همسر بزرگوار او لحظه لحظه عمر خویش را وقف نگهداری از همسر معلول خود و اداره زندگی و بچه های خود کرد.عنایت بفرمائید که؛فرد قطع نخاع از گردن عملا قادر به انجام  هیچگونه حرکت جسمی نخواهد بود. این زن صبور ،مومن ،قانع،شکست ناپذیر و با روحیه پولادین و با حوصله ای طاقت فرسا همه ی کارهای مراقبت از همسر را انجام داده و امور زندگی را نیز با خیاطی اداره نمود.

شاید اگر مرحوم عظیمی جانباز بودند ،همسر فداکار ایشان بالاترین نشان ایثار را از مسئولین کشوری دریافت می نمودند اما دریغ از یک حمایت ناچیز،عملا کمکی و یا تقدیر حداقلی از این زن بی توقع به عمل نیامد.

اما یاد ابوطالب عظیمی عزیز و همچنین ذکر فداکاری ها ی همسر بزرگوار او در اذهان گازرخانی های عزیز تا ابد ماندگار خواهد بود. همسری که کار طاقت فرسای مراقبت از شوهر بیمار خود را تا آخرین دقایق به بهترین  وجه انجام داده و همچنین فرزندانی شایسته تربیت نموده که هرکدام آنها در تحصیلات عالی مشغول هستند و در آینده ای نه چندان دور خبرهای موفقیت این عزیزان را خواهیم شنید.او را می توان الگوی بسیار خوب برای دختران امروز گازرخان دانست.

در پایان برای این بانوی فداکار و صبور طول عمر توام با سلامتی و برای فرزندان وی آرزوی موفقیت های پیاپی را خواستارم.

خداوند روح مرحوم ابو طالب عظیمی را با حضرت ابوالفضل (ع) محشور بفرماید،برای شادی روح بلند او صلوات و فاتحه ای نثار می کنیم.تاريخ : ۱۳٩۱/۱٢/۱٩ | ۸:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای