داود محمدی خبر داد:

واگذاری احداث جاده قزوین- الموت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

داود محمدی گفت: با پیگیری‌های استاندار و معاون عمرانی و نمایندگان مردم جاده الموت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شد که تا ظرف3 سال آینده این پروژه عظیم به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین دکتر داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در بازدید از منطقه الموت شرقی با بیان مطلب فوق افزود: کم بیش بسیاری از مشکلات منطقه به بنده رسانده می شود و ما نیز پیگیر حل مشکلات هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روند خوبی در منطقه از لحاظ مباحث زیرساختی انجام می شود ادامه داد: در همین هفته دولت بیش از 20 پروژه در الموت به بهره‌برداری رسیده است.

محمدی در مورد دو دغدغه بزرگ مردم الموت شرقی، جاده قزوین- الموت- تنکابن و گاز منطقه تصریح کرد: با پیگیری هایی که انجام شده خوشبختانه نتایج خوبی نیز بدنبال داشته است که اختصاص 400 میلیارد تومان برای راه  و 100 میلیارد تومان برای گاز نشان از این موضوع است.

وی تشریح کرد: در ماه‌های اخیرتحرک خوبی در این دو مقوله  شاهد بوده‌ایم و بر همین اساس با پیگیری های استاندار محترم معاون محترم عمرانی ایشان و نمایندگان مردم جاده الموت به قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شد و که از هر لحاظ مجهز است و بر اساس توافقات انجام شده با فروش سهام فولاد تا 3 سال آینده این پروژه عظیم به بهره‌برداری برسد.

محمدی در مورد گاز منطقه الموت تاکید کرد: با اختصاص بخش اعظمی از اعتبار، این پروژه با وجود سه اکیپ در حال فعالیت هستند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود الموت را مهد بزرگان، فرهیختگان و نخبگان دانست و افزود: باید از ظرفیت‌های منطقه الموت استفاده کامل شود برای مثال با وجود گیاهان دارویی فراوان احداث یک شهرک گیاهان دارویی یکی از ضروریات منطقه است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلش سورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: تلاش ما براین است که بر وعده‌های که به مردم می‌دهیم عمل کنیم و عزم اراده مسئولان استان نیز بر این بوده است که کمبودها با پیگیری‌های بیشتر حل شوند.

وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر شهرستان شدن الموت گفت: شهرستان شدن یک بخش باید براساس شاخصه‌هایی که وزرات کشور تعیین می کند باشد.ما در خود استان در این مورد بحث داریم و چونکه تعداد بخش‌ها  وشهرستان‌های ما نسبت به کل کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد ولی با این وجود ما درمنطقه 20 روستای قابل تبدیل شدن به شهر را داریم و من این موضوع را با وزیر کشور در میان خواهم گذاشت.

محمدی در ادامه با اشاره به اجلاس سران جنبش عدم تعهد درایران اسلامی  و دستاوردهای آن برای ایران اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاورد این اجلاس نشان دهنده جایگاه قدرت امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که نشات داد انقلاب اسلامی ایران در چه جایگاه رفیعی قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای مهم این اجلاس به زانو درآوردن استکبار که سعی در تضعیف جایگاه ایران اسلامی و به انزوا بردن ایران بود که در این راستا فعالیت‌های زیادی را هم کرد که شان دهد نظام ایران ثابت و مقتدر نیست. ولی با حضور 120 کشور در این اجلاس اهداف شومشان برملا شد و بر هیچیک از اهدافشان نرسیدند.

محمدی تاکید کرد: سخنرانی محکم و رهبر معظم انقلاب در جنبش، داشتن حق وتو توسط کشورهای عدم تعهد، به نمایش گذاشتن فعالیتها تروریستی غرب علیه ایران از دیگر نکات مهم اجلاس است.

وی در ادامه گفت: آشنا شدن سران کشورها با ایران و وضعیت حاکم، تحریم‌ها را خنثی کرد؛ و وارد شدن هیئت ها اقتصادی و تجاری با برخی از مهمانان نشان می دهد نه تنها ایران به انزوا و گوشه نرفته بلکه باعث شده است ایران بیش از 20 روز در صدر اخبار بین المللی قرار گیرد.

لازم به ذکر است در این سفر حجت الاسلام حسینی امام جمعه الموت، مهندس منوچهر حبیبی معاونت عمرانی استانداری قزوین، دکتر محمد رضا صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، هدایت الله صفری رئیس کمیتته امداد استان،محرمعلی گروسی بخشدار الموت شرقی و جمعی از مدیران منطقه وی را همراهی می کردند.تاريخ : ۱۳٩۱/٦/۱٦ | ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای