سلام .

دیروز مورخه 16/10/89 مراسم بزرگداشت فقید سعید، وزیر اسبق دادگستری و سخنگوی قوه قضائیه زنده یاد دکتر جمال کریمی راد در حسینیه امامزاده حسین با حضور شخصیتها ی کشوری و لشگری و جمع زیادی از مردم قدر شناس استان قزوین برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر مرتضی بختیاری وزیر محترم دادگستری ، ایت اله عابدینی امام جمعه موقت قزوین ، سردار آبنوش فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان ، آقای عجم استاندار قزوین و  مسئولین استان برگزار شد . یاد و خاطره آن استاد فرزانه گرامی داشته شد.

زندگینامه مرحوم " جمال کریمی راد " وزیر دادگستری

مرحوم جمال کریمی راد  فخر مردم الموت در سال 1335 در روستای آتان از توابع منطقه عالم پرور رودبار الموت در استان قزوین به دنیا آمد.دوران کودکی او با از دست دادن پدر به سختی گذشت . تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاه خود گذراند. و ادامه تحصیل را تا اخذ مدرک دیپلم در روستای شهرک الموت گذراند. به گفته ی هم کلاسی هایش کریمی راد با سختکوشی زاید الوصفی ضمن سرپرستی خانواده به تحصیل نگاه ویژه ای داشت. کریمی راد که برای همیشه اسوه پشتکار و همت برای فرزندان الموت می باشد. در مرداد ماه سال 1384 در فهرست پیشنهادی رییس جمهور محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر دادگستری دولت نهم  به مجلس معرفی شد و رای اعتماد گرفت.

، وی مدرک کارشناسی علوم قضایی خود را سال 1365 از دانشکده علوم قضایی (قوه قضائیه) ، مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی را در سال 1378 از مرکز آموزش مدیریت دولتی و مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل را در سال 13٧9 از دانشگاه تهران دریافت کرد.  

فعالیت‌ها و سوابق مدیریتی و اجرایی:

ـ دادیار دادسرای عمومی و انقلاب به مدت 25 سال
ـ دادستان عمومی کردستان
ـ دادستان عمومی و انقلاب استان‌های زنجان – قزوین
رییس دادگاه حقوقی یک زنجان و رئیس دادگاه انقلاب و دادگاه اصل 49 در استان قزوین -  
رئیس دادگاههای تجدید نظر استان قزوین-
ـ رئیس کل دادگستری استان زنجان ( در زمانی که قزوین و زنجان یک استان بود)
ـ مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین
کارکنان دادگستری استان قزوین -عضو گزینش قوه قضائیه در هسته‌های استان زنجان و قزوین و مسئول رسیدگی به تخلفات
ـ دادستان انتظامی قضاوت کشور
ـ سخنگوی قوه قضائیه از سال 82 تا پایان عمر شریفشان
 

سوابق علمی (آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی):

 1-تدریس در آموزش و پرورش شهرستان قزوین و تدریس در دانشگاههای بین‌المللی امام خمینی(ره)، آزاد اسلامی واحد سنندج، زنجان، قزوین ، تدریس در مرکز مدیریت دولتی و تربیت معلم و دانشکده اقتصاد وزارت اقتصاد ودارایی
2ـ شرکت در برنامه‌های زنده صدا و سیما و پاسخ به سؤالات حقوقی شهروندان در زمینه مسایل حقوقی
ـ شرکت در 40 برنامه حقوقی شبکه خبر و شبکه جهانی جام جم 3
ـ شرکت در نشست‌های حقوق بشر ایران و اروپا به نمایندگی از قوه قضائیه در بروکسل 4 
شرکت در اجلاس حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به عنوان نماینده قوه قضائیه و  بحث و بررسی مسائل حقوق بشر ایران و جهان مسیحیت 

جمال کریمی راد وزیر دادگستری و سخنگوی قوه قضائیه در تاریخ هفتم دی ماه سال 85 که به اتفاق خانواده خود با یک خودروی پژو در محور قدیم ساوه تفرش در مسیر سه راهی سلفچگان در حرکت بوده است با یک دستگاه کامیون تصادف کردند. و به دیدار معبود شتافتند. یاد دکتر جمال کریمی راد به واسطه خدمات گسترده ی ایشان برای همیشه در قلوب مردم قدر شناس ایران خصوصا مردم خطه الموت جاودان خواهد ماند. و نام مبارکش بر تارک الموت عزیز تا ابد خواهد درخشید. روحش شاد.  تاريخ : ۱۳۸٩/۱٠/۱٧ | ۸:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای