با نهایت تأسف و تأثر خبر درگذشت دو تن از همولایتی های خدوم و زحمتکش مرحومه مغفوره سرکار خانم نازنین سمیعی الموتی و جوان برومندش مرحوم علی اکبر میرزایی الموتی که در اثر سانحه دلخراش تصادف اتومبیل به لقاالله پیوستند،مردم گازرخان را در سراسر میهن عزیزمان عزادار و موجی از غم و اندوهی عمیق در سینه ها نشست.

بنده نیز به نوبه خود این مصیبت بزرگ و فقدان عزیزانمان را خدمت خانواده ی آن مرحومان و مردم شریف گازرخان تسلیت عرض نموده و غفران الهی را برای متوفیان آرزومندم.

به رسم ادب و نوع دوستی و حس همولایتی بودن،در اینگونه مراسمات مردم شریف روستای گازرخان چه آنها که در خود روستا ساکنند و چه آنها که در جای جای این سرزمین اقامت دارند یکدل و متحد ، کدورتهای احتمالی را کنار گذاشته و سیاهپوش و عزادار خود را به مراسم تشییع وسوم و ... رسانده و ضمن مشارکت و مساعدت در برگزاری مراسم با خانواده ی متوفی ابراز همدردی می نمایند. کما اینکه گازرخانی های عزیز در روز پنج شنبه 15 خرداد 93 یکی از بی نظیر ترین مراسم تشییع و تدفین را  برای عزیزان تازه گذشته برگزار نموده و نمایش دیگری از حس انسان دوستی خود را به تصویر کشیدند که کاری بسیار شایسته و در خور تحسینیست و از این بابت از کلیه گازرخانی های عزیز به جهت این انسان دوستی و عرق به همولایتی های عزیز تشکر و قدردانی می شود.

اما بیان چند نکته در این زمینه ضروری به نظر می رسد که توجه همه همولایتی ها خصوصا نسل جوان را به آن جلب می کنم:

  1. چرا در زمینه عمران و آبادی و کارهای عام المنفعه که سود آن به همه مردم می رسد مردم ما این سطح از همدلی و اتحاد را ندارند؟
  2. آیا رسیدگی به مشکلات روستا با یک انسجام و وحدت ملی نسبت به حضور در مراسم تشییع و ... یک عزیزی اهمیت کمتری دارد؟ یا حداقل ثواب کمتری دارد؟
  3. آیا نسل جوان ما که متاسفانه ( با عرض پوزش) در بسیاری از مشکلات مانند آب و زمین  و راه و جاده و .... از نسل قدیم ما کم گذشت تر و کوته بین تر عمل می نماید، اهمیت وحدت و انسجام مردم روستا را درک نمی کنند؟ یا مهارت لازم برای یک همزیستی مسالمت آمیز را ندارد؟
  4. چرا نسل تحصیل کرده ما هم نمی توانند در بسیاری از مشکلات با سعه صدر و با یک روح بلند حداقل بایکدیگر به گفتگو بنشینند؟
  5. چرا مردم ما به صاحب نظران و دلسوزان واقعی خود بی اعتماد هستند و به آراء و نظرات برتر تمکین ندارند؟
  6. چرا باید در فصل برداشت گیلاس ، هر ساله بر سر مسائلی ناچیز مانند پارک یک خودرو یا بر سر حق تقدم عبور یک نیسان یا بر سر یک جعبه ناقابل گیلاس ...... سریعا در موضع درگیری و دعوا قرار گرفته و حلاوت برداشت نعمات بی منتهای الهی  را در کام هم تلخ کنیم؟
  7. چرا در مبارزه با زمین خواری و برداشت غیر قانونی آب که یکی از مشکلات مهم حال حاضر روستاست یکدل نیستیم؟ (و متاسفانه در بسیاری از موارد دست اکثر ما در این پدیده شوم آلوده است)
  8. چرا به قول یک عزیزی « همه ما من هستیم و هیچکس چارک نیست؟!!!!!»

این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر در این زمینه وجود دارد که به ذهن همه شما می رسد؟ اما جواب آنها چیست؟

روستای گازرخان به لحاظ وسعت جغرافیایی  و شاخص جمعیتی یکی از روستاهای بزرگ الموت به شمار می رود و در سالهای اخیر ساخت و ساز زیادی در آن انجام شده  و  خانوار های ساکن در آن روز به روز بیشتر می شوند.از طرفی دیگر  به جهت طبیعت کم نظیر آن و وجود قلعه تاریخی حسن صباح همه روزه و خصوصا در ایام تعطیل انبوهی از  گردشگران داخلی و خارجی به آن سفر می نمایند که این موضوع نیز شلوغی گازرخان را مضاعف نموده است  و از طرفی دیگر گازرخان یکی از قطبهای بزرگ تولید گیلاس کشور به شمار می رود و همگان این مطلب را تایید می نمایید که به واسطه این نعمت الهی توسعه و پیشرفت و تمکن مالی مردم روستا تا حدود زیادی به آن بر می گردد.و خود این موضوع در زمین خواری ها و  ...... تاثیر منفی گذاشته است.و در واقع می توان گفت گازخان با مسائل و مشکلاتی که دارد از حوزه یک روستا فراتر رفته و برای اداره آن باید سازو کار شهرنشینی در آن اعمال شود.علی ای حال امکان شهر شدن و حضور یک شهردار در رأس اداره گازرخان و حل مشکلات فراروی آن وجود ندارد. پس چه باید کرد؟

جواب این سوال و حل جمیع مشکلات روستا و شاه بیت عمران و آبادی گازرخان و هر روستا و شهر و کشور دیگری در این عبارت خلاصه می شود:

" وحدت و همدلی و گذشت مردم نسبت به یکدیگر "

لطفا نظرات خود را در مورد مطلب فوق الذکر  در قسمت کامنتها (نظرات) با اطلاع دیگر همولایتی های عزیز برسانید/تاريخ : ۱۳٩۳/۳/٢٢ | ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

اول مرد فاسدی از کنار من گذشت و من گوشه لباسم را جمع کردم تا به او نخورد. او گفت ای شیخ خدا میداند که فردا حال ما چه خواهد بود!


دوم مستی دیدم که افتان و خیزان راه میرفت به او گفتم قدم ثابت بردار تا نیفتی . گفت تو با این همه ادعا قدم ثابت کرده ای؟سوم کودکی دیدم که چراغی در دست داشت گفتم این روشنایی را از کجا آورده ای ؟ کودک چراغ را فوت کرد و آن را خاموش ساخت و گفت: تو که شیخ شهری بگو که این روشنایی کجا رفت؟چهارم زنی بسیار زیبا که درحال خشم از شوهرش شکایت میکرد . گفتم اول رویت را بپوشان بعد با من حرف بزن
.
گفت من که غرق خواهش دنیا هستم چنان از خود بیخود شده ام که از خود خبرم نیست تو چگونه غرق محبت خالقی که از نگاهی بیم داری؟تاريخ : ۱۳٩۳/۳/٢۱ | ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

ساعتی چند تا شروع جام جهانی فوتبال که در کشور برزیل برگزار می شود نمانده است و خوشبختانه کشور عزیز ما یکی از 32 تیم حاضر در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال است.اما چرا جام جهانی فوتبال برای کشورها و سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل اهمیت فراوان دارد؟

دوشنبه شب کارلوس دونگا کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی برزیل در برنامه بیست چهارده که به کارگردانی عادل فردوسی پور از شبکه سه سیما پخش می شود حضور یافت.صحبتهای او در مورد احساسش در بدو ورود به کشورمان قابل تأمل است.به دور از تائید یا تکذیب صحبتهای او  شاید بتوان کارکرد فوتبال در جهان کنونی را از آن استنباط کرد . مضمون صحبتهای اولیه او اینگونه بود : "مردم ایران بسیار مهربان و مهمان نوازانه از من استقبال نمودند، تهرن را شهری مدرن یافتم و از توسعه و زیبایی و تمیزی شهر شگفت زده شدم".

این اثر شگفت انگیز ورزش است که با وجود دهه ها سمپاشی فرهنگی در جهان علیه کشورما،به یکباره حضور هوشمندانه و استفاده از شخصیتها و سازمان های بین المللی ورزشی می تواند موجب تغییر نگاه ملتهای جهان به کشور ما گردد.

بطور کلی ورزش و در راس آنها فوتبال بطور معجزه آسایی در کنار دیپلماسی رسمی ملتها به معرفی کشورها و تغییر دیدگاه ملتهای جهان و ایجاد ظرفیتهای اجتماعی و فرهنگی و حتی اقتصادی می شود.

کشورهای جهان درگستره وسیع ارتباطات علاوه بربکارگیری دیپلماسی رسمی برای ارتقای روابط، به دنبال آن هستند تاباشیوه های غیررسمی ودست گذاشتن بر موضوعاتی نظیر گردشگری، هنر وبویژه ورزش به نوعی درعرصه سیاست خارجی ازآنها جهت گسترش مناسبات بهره ببرند.ورزش بخشی از دیپلماسی عمومی پدیده ایی فراگیر است که سال ها پیوند ناگسستنی با یکدیگر داشته و در سطح دیپلماتیک پس از دیپلماسی رسمی مهمترین مولفه رتباطی میان کشورها محسوب می شوند.

توجه و نگاه ویژه رییس جمهوری فقید آفریقای جنوبی به ورزش به حدی است که کمیته بین المللی المپیک و مقامات فدراسیون بین المللی فوتبال در آستانه برگزاری قرعه کشی جام جهانی 2014 به احترام ماندلا سه روز عزاداری در مقر این سازمان در سوییس اعلام کردند.
مرحوم ماندلا حتی برای تغییر نگاه جهان به آفریقای جنوبی رهایافته از نظام آپارتاید خواستار برگزاری یک دوره جام جهانی دراین کشورشدکه مقامات فیفا نیزجام جهانی 2010 را به این کشور واگذار کردند.
این نشان می دهد سیاست گزاران کشورهای جهان تا چه اندازه به جایگاه ورزش و دیپلماسی آن در همگرایی کشورها اعتقاد دارند.

اما به نظر می رسد ما تاکنون از این ظرفیت عظیم جز بهره ای اندک نصیبی نبرده ایم و ساز و کار مشخصی برای بهره گرفتن از دیپلماسی ورزش نداریم، اسطورهایی مثل علی دایی و مهدی مهدوکیا و دیگر وزرشکاران شناخته شده کشورمان که می توانند زمینه ساز ارتباطات سیاسی،اقتصادی،اجتماعی بین کشور ما و دیگر کشورها باشند، کمتر مورد توجه دستگاه سیاسی ما قرار گرفته اند و بیشتر در حاشیه بوده اند.شاید بخشی از این ضعف ما به نبود سازوکارهای ارتباطی متقابل بادیپلماسی رسمی، باز می گردد.
در این راستا به نظر می رسد که دست اندرکاران ورزش کشور و ورزشکاران ما باید حضور در میادین بین المللی بویژه جام جهانی را بارعایت اخلاق ورزشی در راستای تقویت دیپلماسی ورزشی مورد توجه قرار دهند و ازاین ظرفیت در راستای تعاملات ایران با دیگر کشورها استفاده کنند.

فرصت زیادی تا جام جهانی نمانده است باید دید مسئولین دولت تدبیر امید که راهبرد اصلی سیاست خارجی را در تعامل توام با اعتدال با ملتها تعیین نموده اند آیا از جام جهانی فوتبال بالاترین استفاده را خواهند برد یا نه؟تاريخ : ۱۳٩۳/۳/٢۱ | ۱٠:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

مهتاب کرامتی و حسین یاری برای ادامه بازی در فیلم سینمایی «مزار شریف» به کارگردانی حسن برزیده به الموت سفر می‌کنند.

منوچهر شاهسواری تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب که فیلمبرداری بخش‌های استودیوی فیلم سینمایی «مزار شریف» در کمال شهر کرج به پایان رسیده است، گفت: گروه فیلمبرداری اوایل هفته آینده برای فیلمبرداری سکانس های فرار به کوهستان‌های الموت سفر می‌کند.
وی با اشاره به این مطلب که فیلمبرداری این بخش‌ها نزدیک به 15  روز طول خواهد کشید، بیان کرد: حسین یاری، بهرام ابراهیمی و مهتاب کرامتی از جمله بازیگرانی هستند که در الموت جلوی دوربین می روند.
شاهسواری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی به افغانستان سفر می کنند، گفت: سکانس هایی که در افغانستان فیلمبرداری می شود، بسیار کم است و به همین دلیل این بخش را در آخر کار گذاشته ایم از این رو زمان سفر به افغانستان تا پایان فیلمبرداری فیلم در ایران مشخص نمی شود.
مهتاب کرامتی، مسعود رایگان، حسین یاری، عمار تفتی، ابراهیم برزیده و ... در این فیلم حضور دارند.
«مزار شریف» محصول حوزه هنری است و داستان حمله تروریستی به کنسولگری ایران در مزار شریف و شهادت دیپلمات‌های ایرانی در آن روایت می‌شود.
 منوچهر شاهسواری تهیه کننده، مهدی شیرزاد نویسنده فیلمنامه، علیرضا زرین دست فیلمبردار، حسن زاهدی صدابردار، مشکین مهرگان مدیر هنری، سعید ملکان چهره پرداز، مسعود فیروزه مدیرتولید، مهدی دلخواسته عکاس، علی قرایی جلوه های ویژه میدانی و امیررضا معتمدی جلوه های ویژه رایانه‌ای این فیلم سینمایی هستند.
«مزار شریف» برای نمایش در سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود
به نقل از سایت نواندیش


تاريخ : ۱۳٩۳/۳/۱۸ | ۱:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

همه رو صندلیا چشم به پرده سینما  دوخته بودن.

شروع شد

صحنه اول ؛ نمای سقف یک خونه

یک دقیقه بهمین شکل گذشت.

دو دقیقه ........

سه دقیقه ........

چهار دقیقه ........

پنج دقیقه ........

بعضیا حوصله شون سر رفت و صندلیا رو خالی  کردن

دقیقه 6 و 7 و 8 هم به همین ترتیب گذشت.

دیگه همه بلند شدن که برن

دوربین آروم آروم پائین اومد

یکی رو تخت دراز کشیده بود و چشم به سقف اتاق دوخته بود.

 

گوینده : تمام زندگی این جانباز قطع نخاعی به این ترتیب می گذره، شما تحمل  8 دقیقه اونو نداشتید.

کی جرأت داره بگه روزشون مبارک؟؟؟!!!تاريخ : ۱۳٩۳/۳/۱٢ | ٦:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

طی حکمی از طرف دکتر یوسفی ریاست دانشگاه فرهنگیان قزوین، علی اکبر محمدی الموتی به عنوان معاون اداری مالی دانشگاه فرهنگیان قزوین ( پردیس بنت الهدی صدر ) منصوب شد.

علی اکبر محمدی الموتی معاون اداری مالی دانشگاه فرهنگیان قزوین

مراسم معارفه علی کبر محمدی الموتی به عنوان معاون اداری مالی دانشگاه فرهنگیان قزوین ( پردیس بنت الهدی صدر ) در سالن اجتماعات این دانشگاه و با حضور سالار قاسمی ( مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین) مرتضی سمیعی ( معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت) دکتر یوسفی ( رئیس دانشگاه فرهنگیان)هادی نیک فطرت مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان، مدیران و معاونین آموزش و پرورش نواحی قزوین و جمعی از الموتی های مقیم قزوین برگزار شد .

 

علی اکبر محمدی الموتی از اساتید دانشگاه فرهنگیان قزوین بوده و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علوم و تحقیقات تهران می باشد.

به امید موفقیتهای بیشتر همولایتی های عزیزمان، انشاللهتاريخ : ۱۳٩۳/۳/۱ | ٩:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای