این پست سال گذشته همین روزها در وبلاگ درج شده بود. اما بعلت خاطره انگیز بودن،تصمیم به به روزرسانی آن گرفتم.

   واقعا این تصاویر اشک رو تو چشمای آدم جمع میکنه. یاد دبستان شهید رجایی و مدرسه راهنمایی 15 خرداد گازرخان بخیر . یاد همه معلمهای درگذشته ی روستا مرحوم شمس الدین صفری ، مرحوم آیت الله احمدی ، مرحوم اسفندیار کوچکی ، مرحوم حاجعلی ملکی و . . . .  رو گرامی میداریم . انشاالله همه معلمها واساتیدو  دانش آموزان قدیم و جدید و دانشجویان گازرخان در هر جایی که هستن در پناه خداوند متعال و در زیر سایه آقا امام زمان موفق و سربلند باشند.

در روز معلم امسال از معلمها و اساتید دوران تحصیلم یادی کرده بودم  مجددا در این قسمت نیز یادی از همه این عزیزان می کنم و برای همهشون آرزوی سلامتی دارم.

دبستان شهید محمد علی رجایی روستای گازرخان

 1.     آقای یاسر علی پور  (کلاس اول ابتدایی)
 2.     خانم استادی ( کلاس دوم  ابتدایی)
 3.     آقای محمد زمان احمدی ( کلاس سوم ابتدایی)
 4.     آقای برجعلی رمضانی ( کلاس چهارم ابتدایی)
 5.     آقای داریوش بابایی ( کلاس پنجم ابتدایی)
 6.     آقای هوشنگ مقیمی ( مدیر دبستان)
 7.     آقای ارسلان احمدی (ناظم)
 8.     آقای باقر آقایی
 9.     آقای الهیار نجفی

مدرسه راهنمایی پانزده خرداد روستای گازرخان

 1. خانم نادری ( ادبیات فارسی)
 2. خانم طاهرخانی ( ادبیات فارسی)
 3. آقای علی کرم معصومی ( عربی)
 4. آقای معصومی (ریاضی)
 5. آقای علی اصغر خانی ( ریاضی)
 6. آقای شجاع قاسمی (علوم تجربی)
 7. آقای محمد رضا کریمی (تاریخ)
 8. آقای شهرام کاظمی (زبان انگلیسی)
 9. آقایان حاصل ابن علیپور ، مرحوم حاجعلی ملکی ، آقای علی باقری توانی ( مدیر مدرسه)
 10. آقایان فایز گلعلیپور ، آقای کریمی مدانی (ناظم)
 11. آقای محمد آقا معصومی

دبیرستان پاسداران قزوین و مرکز پیش دانشگاهی سیدالشهدا(ع)

 1. آقایان ابوالفضل حاجی سید ربی محمد پیله فروشها ( مدیر دبیرستان)
 2. آقایان هادیان، بهرامی، رستمی، آرازی، حاج محمدی، طاهری، (ناظم)
 3. آقایان محمودی و کریمی (ریاضی)
 4. آقایان حاتمی و قافله باشی و کاشیان و مقدم (شیمی)
 5. آقایان آقاحسینی و حکمی و زمانی (فیزیک)
 6. آقایان بخارایی و طارمیلر و حسینی (ادبیات)
 7. آقای طالشی (حسابان)
 8. آقای خامدا ( جبر و احتمال و حساب دیفرانسیل و انتگرال)
 9. آقای کاتبی (هندسه 2 و هندسه تحلیلی و جبر خطی )
 10. آقایان تقوی و پاکدامن (تاریخ)
 11. آقای ارباب (بهداشت)
 12. آقای نجارپور (زیست شناسی)
 13. آقای رستمی (دانش اجتماعی)
 14. آقایان شفیعی ها و فرجی (بینش اسلامی)

دانشگاه پیام نور ابهر (کارشناسی)

 1. آقای دکتر مرتضوی (رئیس دانشگاه)
 2. آقای دکتر حریرچی ( ریاضی ، آنالیز عددی )
 3. آقای کلانتری ( ریاضی و آمار و فرایندهای تصادفی)
 4. آقای نظری (نمونه گیری و آمار ریاضی)
 5. آقای نادری ( گسسته و پیوسته)
 6. آقای شریفی( جبر خطی)

دانشگاه آزاد قزوین (کارشناسی ارشد)

 1. آقای دکتر موسی خانی ( مدیریت استراتژیک)
 2. پرفسور الوانی (رئیس دانشکده)
 3. دکتر فرخ قوچانی  ( تئوریهای مدیریت)
 4. دکتر حجت الله گودرزی ( مدیریت سرمایه گذاری و . . . )
 5. دکتر منطقی ( تحلیل آماری)
 6. دکتر کیامرث فتحی (تحقیق در عملیات)
 7. دکتر خلیلی شورینی (روش تحقیق)
 8. دکتر سید صالحی(بازار شناسی)
 9. دکتر عبدالرضا میری (مدیریت بازاریابی)
 10. دکتر فرج الله رهنورد ( MIS )
 11. دکتر محمد تقی ضیایی بیگدلی ( رفتار سازمانی)
 12. دکتر حقیقت جو (زبان انگلیسی)
 13. دکتر محرابی (HRM )
 14. دکتر فرزین رضایی ( حسابداری مدیریت)
 15. دکتر بیت الله اکبری مقدم ( اقتصاد مدیریت)
 16. سرکار خانم دکتر ثابت فر ( بازارهای پولی و مالی)
 17. دکتر عباسی(حقوق بازرگانی)

 برای همه این عزیزان آرزوی طول عمر و سلامتی و سربلندی از درگاه ایزد منان خواستارم

 

آغاز سال تحصیلی جدید را به همه دانش آموزان و دانشجویان عزیز گازرخانی خصوصا کلاس اولی ها و عزیزانی که تازه دانشجو شده اند را صمیمانه تبریک عرض میکنم.

منبع عکسها: سایت تابناکتاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢٥ | ۸:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

     شهریور ماه . مصادف با عروج ملکوتی بزرگمردی از عالمان ایران زمین، پرفسور محمود حسابی استاد مسلم و پایه گذار اکثر علوم جدید و خصوصا فیزیک هسته ای در ایران است.

کتاب ارزشمند "استاد عشق " را فرزند ایشان ایرج حسابی در شرح حال پدر به رشته تحریر درآورده اند.کتابی که خواننده متحیر از اینهمه شدائد و سختی هایی که حضرت استاد حسابی (اعلی الله مقامه) با صبری ایوب وار و تحملی شگرف و با پشتکاری وصف ناشدنی پشت سر گذاشته و در اکثر علوم زمان استاد مسلم شناخته شد. ایشان تنها شاگرد اینیشتین اعجوبه علم فیزیک جهان به شمار می رود و تئوری " بینهایت بودن ذرات" را به راهنمایی اینشتین به نام خود به ثبت می رساند. آنچه که از این کتاب مهم است که هر خواننده ای به دان توجه کند . درسهای فراوانی است که استاد در لحظه لحظه خود برای جوان ایرانی دارد و چقدر این درسها برای جوانان امروز ما حیاتیست. به عنوان برادر کوچک شما توصیه می کنم حتما برای یکبار هم شده این کتاب ارزشمند را مطالعه بفرمائید. در زیر  لینک دانلود کتاب شرح حال پرفسور حسابی (اعلی الله مقامه)  برای شما عزیزان درج می گردد.

           دانلود کتاب " استاد عشق"

(شرح حال زندگانی پرفراز و نشیب پرفسور محمود حسابی)

 تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢۳ | ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

    استاد راهنمای حمیده چوبک در تدوین رساله فوق لیسانس خانم دکتر سیمین دانشور همسر جلال آل احمد بود.

    کمتر کسی اکنون در گازرخان پیدا می شود که مدیر پروژه الموت را نشناسد.او که با آمدنش به الموت در ابتدای دهه 80 تحولی عظیم در اکتشافات و مرمت آثار باستانی الموت ایجاد کرد.اشتغال زایی که او برای جوانان الموت در این زمینه نموده است بسیار مورد توجه و تمجید اهالی گازرخان قرار گرفته است ایشان با علاقه ای وصف ناشدنی که به نگهداری از آثار باستانی دارند به جرات می توان گفت به درب خانه تک تک اهالی گازرخان در جستجوی آثار فرهنگی و حراست از ان رفته است. مرمت و ساخت نمای سنتی مسجد گازرخان از آثار به یاد ماندنی اوست که چشم گردشگران را در میدان محل به خود جلب می کند.ایشان کسی نیست جز سرکار خانم دکتر حمیده چوبک،

در زیر شمه ای از بیوگرافی این چهره ماندگار باستانشناسی کشور می آید . انشالله مصاحبه ای حضوری در اسرع وقت با وی انجام خواهدشد.

 

    حمیده چوبک در سال 1331 در بوشهر متولد شد .دوره کارشناسی ارشد باستان شناسی را در سال 1362 در دانشگاه تهران با رساله «افکار شناسی سفالینه های اسلامی »به اتمام رسانید . سپس برای گذراندن دوره دکتری در رشته باستان شناسی گرایش اسلامی وارد دانشگاه تربیت مدرس شد. وی علاوه برتالیفات متعدد،‌پروژه های بسیار مهمی درزمینه باستانشناسی با انجام رسانده است .

 

     گروه : علوم انسانی      رشته : باستان شناسی             گرایش : دوران اسلامی

    حمیده چوبک در سال 1331 در شهر بوشهر به دنیا آمد .تحصیلات رسمی و حرفه ای : حمیده چوبک پس از تحصیلات ابتدایی و متوسطه ،در رشته باستان شناسی مشغول تحصیل شد .دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد باستان شناسی را در دانشگاه تهران با دفاع از رساله « افکار شناسی سفالیته‌های اسلامی » به اتمام رساند .

      دکتری خود رادر رشته باستان شناسی گرایش اسلامی از دانشگاه تربیت مدرس اخذکرد . 

 استاد راهنمای حمیده چوبک در تدوین رساله فوق لیسانس خانم دکتر سیمین دانشور بود.مشاغل و سمتهای مورد تصدی : سوابق اداری و اجرایی حمیده چوبک از سال 1377-1354 به شرح زیر می باشد: -کارشناس باستان شناسی مرکز باستان شناسی 56-1354. -موزه دار موزه آبگینه و سفالینه های ایران 62-1356 . -موزه دار مجموعه کاخ موزه های ایران 72-1362 . -کار شناس باستان شناسی مرکز میراث فرهنگی استان تهران ،76-1372 . -عضو علمی پژوهشکده باستان شناسی ،گروه اسلامی ،1377. فعالیتهای آموزشی : فعالیت آموزشی حمیده چوبک به شرح زیر می باشد: راهنمایی و مشاوره پایان نامه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد. تدریس درس (سفالگری و طراحی )مقطع کارشناسی ارشد باستان شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی . سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : سوابق پژوهشی میدانی حمیده چوبک ازسال 1379-1367 به شرح زیر می باشد: شرکت در کاوشهای ری باستان،عضو هیات ،74-1367 . شرکت در کاوشهای تپه حصار ،عضو هیات ،1374. شرکت در کاوشهای قلعه پرتقالیهای جزیره هرمز ،معاون هیات ، 1372. شرکت در کاوشهای ربع رشیدی تبریز ،معاون هیات ،1373. شرکت در کاوشهای دره شهر ایلام ،عضو هیات ،1373. شرکت درکاوشهای تپه واوان (شهرک واوان )،معاون هیات ،1374. شرکت درکاوشهای چاهان ،جازموریان کرمان ،سرپرست کاوش ،1377. شرکت در کاوشهای جازموریان کرمان،سرپرست کاوش ،1377. شرکت در کاوشهای تپه میل ورامین ،معاون هیات .1378 . شرکت در کاوشهای شهر قدیم کیش .معاون هیات .78-1377. مدیر پروژه آثار فرهنگی - تاریخی الموت ،1379. مسوول هیا ت ایرانی در پروژه مشترک با کشور ایتالیا در مسجد جامع اصفهان ،1379. آثار :  1 choubak H. Vne etonnante cermique Dans vne necro pole parthe dans;aregion de kerman ویژگی اثر : - dossoers Archeologie 19992 تالیف سفالینه اسلامی کاشان ترجمه سفالینه اشکانی ویژگی اثر : اثر ای. هرینک . سازمان میراث فرهنگی .13764 گزینه سفالینه اسلامی پوئینک ویژگی اثر : گزارش های باستان شناسی، سازمان میراث فرهنگی، شماره اول-13765 مروری بر ویژگیهای معماری و شهر سازی شوش درسده های نخستین اسلامی ویژگی اثر : تالیف و ترجمه کاوش‌های فرانسویان در شوش، تاریخ معماری و شهر سازی ایران، سازمان میراث فرهنگی ، جلد5 1377تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢٠ | ٢:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

نوزده شهریور ماه سالروز رحلت آیت الله طالقانی است. به همین مناسبت شرح حال مختصری از این مجاهد نستوه و عالم و مفسر بزرگ تقدیم می گردد.

ولادت

در زمستان 1329 ق فرزندی در خانه آیت اللّه سید ابوالحسن طالقانی به دنیا آمد که مایه روشنی چشمان اهل خانه شد و لبخند شکر و رضا را بر لبان سیدابوالحسن طالقانی نشاند. پدر نام او را «محمود» گذاشت و پشت جلد قرآن نوشت: «سید محمود روز شنبه، چهارم ربیع الاول 1329 قمری به دنیا آمد». تو گویی همین نوشتار کوتاه بود که پیوندی ناگسستنی بین او و قرآن ایجاد کرد به گونه ای که بعدها وی یکی از پاسداران واقعی قرآن و مکتب حیات بخش اسلام گردید.

دوران کودکی

آیت اللّه طالقانی دوران کودکی را تا ده سالگی در روستای «گلیرد» طالقان سپری نمود و همان جا خواندن و نوشتن و مقدمات علوم اسلامی را فرا گرفت و در پی استفاده از مکتب پدر ـ که عالمی سیاست مدار بود ـ مبارزه با استبداد در ذهن او نقش بست. او سپس همراه خانواده به تهران رفت و این دوران با دیکتاتوری رضاخان و مبارزه روحانیان علیه وی هم زمان بود و این امر نقشی بسزا در شکل گیری اندیشه سیاسی اش داشت. و از همان هنگام او را وارد میدان مبارزه با ظلم و فساد کرد.

ورود به حوزه علمیه قم

آیت اللّه طالقانی در نوزده سالگی برای فراگیری بیشتر و دقیق تر علوم اسلامی عازم حوزه علمیه قم گردید و از درس استادان بزرگی چون آیت اللّه حجت و آیت اللّه خوانساری بهره فراوان برد. آیت اللّه طالقانی، مدتی نیز برای بهره گیری از درس استادان مشهور نجف اشرف، راهی آن مرکز بزرگ علمی شد، اما دوباره به قم و مدرسه فیضیه برگشت. پرداختن به دانش هیچ گاه او را از توجّه به مسایل سیاسی ـ اجتماعی دور نکرد.

درس تفسیر

آیت اللّه طالقانی پس از سال ها تحصیل در حوزه علمیه قم، از آیت اللّه حائری یزدی، بنیان گذار حوزه علمیه قم، اجازه اجتهاد گرفت و با عزمی راسخ و گامی استوار، راهیِ تهران شد و در مدرسه عالی شهید مطهری (سپهسالار سابق) به آموزش علوم اسلامی پرداخت. او که از مدت ها پیش دردِ جامعه و مردم را حس کرده بود و تنها راهِ نجات را در بازگشت به اسلام و قرآن می دانست، با برقراری جلسات تفسیر قرآن، در این مسیر قدم نهاد و رسالت عظیم خویش را به انجام رسانید.

آیت اللّه طالقانی در زندان

در سال 1341 ش، به دنبال واکنش امام خمینی رحمه الله علیه انقلاب سفید شاه، آیت اللّه طالقانی رحمه الله نیز برای برداشتن نقاب از چهره نوکران استعمار به افشاگری دست زد. نظام سرسپرده که مصمّم به اجرای برنامه دیکته شده از سوی آمریکا بود، آیت اللّه طالقانی را دستگیر و روانه زندان کرد. او با وجود شکنجه های بی رحمانه در زندان، به برقراری جلسات تفسیر قرآن، نهج البلاغه و تاریخ اسلام برای زندانیان مسلمان همّت گماشت و برای ایجاد وحدت بین مبارزان مسلمان نخستین نماز جماعت را در زندان برپا نمود و استقامت وصف ناپذیرش در برابر شکنجه های خون آشامان ساواک، مایه قوت قلب دیگر زندانیان بود.

تلاش برای وحدت جهان اسلام

آیت اللّه طالقانی از جمله متفکّرانی بود که گام های شایسته ای برای اتحاد جهان اسلام برداشت. او در کنفرانس های متعددی، گاه به عنوان نماینده شخصیت های بزرگی چون آیت اللّه کاشانی و بروجردی و گاه به طور مستقل، شرکت نمود. وی در حمایت از تأسیس «دار التقریب بین المذاهب الاسلامیه» که به دست آیت اللّه بروجردی و با همکاری اندیشمندان «الازهر» مصر، به ویژه شیخ محمد شلتوت ایجاد شده بود، نوشت: «راه تقریب، که جمعی از علمای بیدار و مجاهد پیش گرفته اند همین است که با نور تفکر، محیط ارتباط اسلامی را روشن سازند و با نوک قلم، باقی مانده ابرهای تاریک را از افق فکری مسلمانان زایل گردانند تا وحدت واقعی پایه گیرد، نه اتحاد صوری و قراردادی».

حمایت از ملت فلسطین

در 25 اردیبهشت ماه 1327 ش، هم زمان با خروج آخرین سرباز انگلیس از خاک فلسطین، «بن گورین»، رئیس یکی از سازمان های صهیونیستی، خبر شوم تأسیس دولت اشغالگر اسرائیل را اعلام کرد. از آن تاریخ به بعد، تلاش های گسترده ای در ابعاد مختلف برای حمایت از حقوق مردم فلسطین صورت گرفته است. آیت اللّه طالقانی نیز از مبارزانی بود که هرگز در برابر این تجاوز، سکوت نکرد و در کنفرانس های متعدد از حق ملت فلسطین دفاع کرد. وی در خطبه نماز عیدفطر سال 1348 ش به مسئله فلسطین پرداخت و ضمن آگاه کردن مردم از وضعیت مسلمانانِ فلسطین و یادآوری مسئولیت آنان در این مبارزه، از آنها خواست تا فطریه خود را برای کمک به مبارزان مسلمان هدیه کنند.

.................. ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٢٠ | ٩:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

داود محمدی خبر داد:

واگذاری احداث جاده قزوین- الموت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

داود محمدی گفت: با پیگیری‌های استاندار و معاون عمرانی و نمایندگان مردم جاده الموت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شد که تا ظرف3 سال آینده این پروژه عظیم به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین دکتر داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در بازدید از منطقه الموت شرقی با بیان مطلب فوق افزود: کم بیش بسیاری از مشکلات منطقه به بنده رسانده می شود و ما نیز پیگیر حل مشکلات هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روند خوبی در منطقه از لحاظ مباحث زیرساختی انجام می شود ادامه داد: در همین هفته دولت بیش از 20 پروژه در الموت به بهره‌برداری رسیده است.

محمدی در مورد دو دغدغه بزرگ مردم الموت شرقی، جاده قزوین- الموت- تنکابن و گاز منطقه تصریح کرد: با پیگیری هایی که انجام شده خوشبختانه نتایج خوبی نیز بدنبال داشته است که اختصاص 400 میلیارد تومان برای راه  و 100 میلیارد تومان برای گاز نشان از این موضوع است.

وی تشریح کرد: در ماه‌های اخیرتحرک خوبی در این دو مقوله  شاهد بوده‌ایم و بر همین اساس با پیگیری های استاندار محترم معاون محترم عمرانی ایشان و نمایندگان مردم جاده الموت به قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شد و که از هر لحاظ مجهز است و بر اساس توافقات انجام شده با فروش سهام فولاد تا 3 سال آینده این پروژه عظیم به بهره‌برداری برسد.

محمدی در مورد گاز منطقه الموت تاکید کرد: با اختصاص بخش اعظمی از اعتبار، این پروژه با وجود سه اکیپ در حال فعالیت هستند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود الموت را مهد بزرگان، فرهیختگان و نخبگان دانست و افزود: باید از ظرفیت‌های منطقه الموت استفاده کامل شود برای مثال با وجود گیاهان دارویی فراوان احداث یک شهرک گیاهان دارویی یکی از ضروریات منطقه است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلش سورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: تلاش ما براین است که بر وعده‌های که به مردم می‌دهیم عمل کنیم و عزم اراده مسئولان استان نیز بر این بوده است که کمبودها با پیگیری‌های بیشتر حل شوند.

وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران مبنی بر شهرستان شدن الموت گفت: شهرستان شدن یک بخش باید براساس شاخصه‌هایی که وزرات کشور تعیین می کند باشد.ما در خود استان در این مورد بحث داریم و چونکه تعداد بخش‌ها  وشهرستان‌های ما نسبت به کل کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد ولی با این وجود ما درمنطقه 20 روستای قابل تبدیل شدن به شهر را داریم و من این موضوع را با وزیر کشور در میان خواهم گذاشت.

محمدی در ادامه با اشاره به اجلاس سران جنبش عدم تعهد درایران اسلامی  و دستاوردهای آن برای ایران اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاورد این اجلاس نشان دهنده جایگاه قدرت امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که نشات داد انقلاب اسلامی ایران در چه جایگاه رفیعی قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای مهم این اجلاس به زانو درآوردن استکبار که سعی در تضعیف جایگاه ایران اسلامی و به انزوا بردن ایران بود که در این راستا فعالیت‌های زیادی را هم کرد که شان دهد نظام ایران ثابت و مقتدر نیست. ولی با حضور 120 کشور در این اجلاس اهداف شومشان برملا شد و بر هیچیک از اهدافشان نرسیدند.

محمدی تاکید کرد: سخنرانی محکم و رهبر معظم انقلاب در جنبش، داشتن حق وتو توسط کشورهای عدم تعهد، به نمایش گذاشتن فعالیتها تروریستی غرب علیه ایران از دیگر نکات مهم اجلاس است.

وی در ادامه گفت: آشنا شدن سران کشورها با ایران و وضعیت حاکم، تحریم‌ها را خنثی کرد؛ و وارد شدن هیئت ها اقتصادی و تجاری با برخی از مهمانان نشان می دهد نه تنها ایران به انزوا و گوشه نرفته بلکه باعث شده است ایران بیش از 20 روز در صدر اخبار بین المللی قرار گیرد.

لازم به ذکر است در این سفر حجت الاسلام حسینی امام جمعه الموت، مهندس منوچهر حبیبی معاونت عمرانی استانداری قزوین، دکتر محمد رضا صفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، هدایت الله صفری رئیس کمیتته امداد استان،محرمعلی گروسی بخشدار الموت شرقی و جمعی از مدیران منطقه وی را همراهی می کردند.تاريخ : ۱۳٩۱/٦/۱٦ | ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
 • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای