اولین شماره فصلنامه" منتظر " متعلق به هیئت منتظران گازرخانیهای مقیم قزوین منتشر شد. در اولین شماره ی این فصلنامه مطالبی تحت عنوان " گزارش اقدامات و برنامه ها"و " گازرخان شناسی" و "واژه های محلی" و "شعر امام زمان با زبان گازرخانی" و" فلسفه غیبت امام زمان " و ...... به چشم میخورد. آقای  محرم ملائی مسئول هیئت منتظران ضمن اعلام این خبر خاطر نشان کرد نشریه منتظر با تیراژ 1000 بزودی به دست گازرخانیهای مقیم قزوین و دیگر شهرها خواهد رسید. ایشان از همه ی همولایتی های عزیز خواستند.  انتقادات و پیشنهادات خود را جهت غنی تر شدن نشریه و یا رفع نواقص احتمالی به سامانه پیام کوتاه هیئت به شماره ٣٠٠٠٨٣٠۴٧۵٧۵٧۵ ارسال نمایند.تاريخ : ۱۳٩٠/۱/٢٤ | ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

  به اطلاع کلیه جوانان گازرخانی مقیم قزوین میرساند. هیئت منتظران گازرخانیهای مقیم قزوین جهت تشکیل کمیته ی جوانان هیئت ، از کلیه جوانان گازرخانی دعوت به عمل می آورد،طی نشستی که در تاریخ 29/1/1390 در ساعت 30/5 بعداز ظهر در حسینیه ی امامزاده حسین (ع) برگزار میگردد. حضور بهم رسانند. لازم به ذکر است دستور جلسه در خصوص انتخاب رئیس کمیته جوانان با آراء حاضرین محترم می باشد.تاريخ : ۱۳٩٠/۱/٢٤ | ٧:٥٤ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

امروز 21 فروردین است؛ دوازده سال پیش در چنین روزی امیر صیاد شیرازی در برابر منزلش در تهران توسط منافقین ترور شد و به درجه عظمای شهادت نائل گردید

. امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1323 در کبود گنبد مشهد به دنیا آمد. پدرش، که از عشایر فارس بود، به استخدام ژاندارمری در آمد و سپس به ارتش منتقل شد

علاقه شهید صیاد شیرازی به امور نظامی باعث شد در سال 1343 در کنکور دانشکده افسری شرکت کرده و پذیرفته شود و سرانجام در مهرماه 1346 با درجه ستوان دومی رسته توپخانه دانش آموخته وارد ارتش شود. او پس از طی دوره آموزشی در شیراز و اصفهان به لشگر تبریز و سپس لشگر زرهی کرمانشاه منتقل شد. علی صیاد شیرازی در سال 1352 به دلیل لیاقت ها و دقت هایش در کار، برای تکمیل تخصص های توپخانه از طرف ارتش به آمریکا اعزام شد تا دوره هواسنجی بالستیک را بگذراند. او این دوره آموزشی را در شهر فورت سیل از ایالت اوکلاهما، در منطقه‌ای نظامی، با موفقیت طی کرد. او پس از گذراندن دوره، با تخصصی جدید و روحیه‌ای با نشاط به ایران مراجعت کرد. ارتش برای استفاده از دانش نظامی ستوان، او را در سال 1353 به اصفهان ـ مرکز توپخانه منتقل کرد.

در اواخر حکومت پهلوی به دلیل این که در بین افسران، تبلیغات ضد رژیم می کرد، ضد اطلاعات، از قرار دادن جنگ افزار در اختیار وی ممانعت کرد و اعلام نمود که از واگذاری مشاغل حساس به او خودداری شود. سرانجام سروان در 19 بهمن دستگیر و زندانی شد.

دوره دوم زندگی سرگرد صیاد بعد از پیروزی انقلاب آغاز می‌شود. او پس از پیروزی انقلاب با رحیم صفوی و حجت الاسلام سالک آشنا می‌شود و با یکدیگر پیمان می بندند که از پادگان های اصفهان حفاطت نمایند. پس از حوادث کردستان، صیاد با درجه سرگردی به غرب اعزام می گردد و با هماهنگی ارتش و سپاه سنندج را آزاد می کنند. لیاقت های سرگرد در کردستان موجب می گردد تا با درجه سرهنگی به فرماندهی عملیات غرب منصوب گردد.

اختلافات سرهنگ علی صیاد شیرازی با بنی صدر اولین رئیس جمهوری اسلامی موجب برکناری وی و خلع دو درجه می گردد. اما دیری نپایید که بنی صدر سقوط کرد و  شهید محمد علی رجایی به ریاست جمهوری رسید و سروان مجدداً با دو درجه به غرب کشور اعزام می‌شود. سرهنگ با تأسیس قرارگاه حمزه سیدالشهداء لشگرهای 64 ارومیه و 28 کردستان و تیپ های 23 نیروی ویژه هوا برد و تیپ 30 گرگان شهرهای بوکان و اشنویه را آزاد کرد.

در هفتم مهرماه 1360 به خاطر رشادت ها و لیاقت ها توسط امام خمینی به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد. او در عملیات طریق القدس، فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، مطلع الفجر، محرم، والفجر 1، 2، 3، 4، 8، 9، عملیات خیبر و بدر و قادر شرکت نمود و پیروزی های بزرگی را برای ایران به ارمغان آورد. سرهنگ علی صیاد شیرازی در مرداد سال 1365 از فرماندهی نیروی زمینی استعفا داد و با پیشنهاد آیت الله خامنه‌ای و تصویب رهبر کبیر انقلاب به سمت نمایندگی امام در شورای عالی دفاع منصوب شد. در سال 66 به درجه سرتیپی نایل آمد.

سرتیپ صیاد شیرازی در سال 67 در عملیات مرصاد که مرزهای غرب ایران مورد هجوم منافقین قرار گرفته بود منافقین را شکست داد. سرانجام صیاد شیرازی در مقام جانشینی ریاست ستاد کل به خدمت مشغول شد. تیمسار سرتیپ صیاد شیرازی در 16 فروردین 1378 با حکم فرماندهی کل قوا به درجه سرلشگری نایل آمد.

اما وی پس از ۳۲ سال خدمت در یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش، صبح روز 21 فروردین 78 در تهران و جلوی درب منزلش، به دست نیروهای مسلح سازمان منافقین ، ترور شد. مراسم تدفین وی با حضور رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده کل قوا و جمعی از فرماندهان یگانهای مختلف نیروهای مسلح ایران و مردم برگزار شد. تاريخ : ۱۳٩٠/۱/٢۱ | ۸:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

خبرگزاری دانشجویان ایران - سرویس قزوین مورخه 16/1/90

  مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین گفت : نخشتین شهرک صنعتی شهرستان قزوین در الموت راه اندازی می شود.

مهندس عبدالقهار ناصحی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) خاطر نشان کرد :زمین مورد نظر و تملک آن انجام شده و طراحی زیر ساخت های آن در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد : این شهرک با توجه به آمایش سرزمین و در جهت توسعه اقتصادی و صنعتی بخش الموت ایجاد می شود و می تواند نقش مهمی در توسعه و ایجاد اشتغال در این بخش داشته باشد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین افزود: تلاش بر این است که از تابستان ستال جاری شرکتها و واحدهای صنعتی و اقتصادی در این شهرک مستقر شوند.

وی همچنین از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این شهرک دعوت کرد و گفت بخش الموت ، قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاری دارد.تاريخ : ۱۳٩٠/۱/۱۸ | ۸:٥۳ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

آیین نوعید درگذشتگان در گازرخان در عید نوروز

فرارسیدن فصل بهار فصل رویشهای تازه و عید باستانی نوروز را به همه ی هم وطنانم تبریک عرض میکنم.

در این پست میخواهم یکی از رسوم برجسته و عالی روستای گازرخان رابرای شما معرفی کنم.

در ایران عزیز ما در عید نوروز مردم به دیدن دوستان و اشنایانی که عزیزی را در سال گذشته از دست داده اند میروند و ضمن تبریک سال نو به انان سر سلامت باد میگویند ، و برای متوفی ارزوی غفران الهی را دارند. در روستای گازرخان همه ساله در ساعات ابتدایی روز اول فروردین تمام خانواده هایی که عزیزی را در سال گذشته از دست داده اند. یا به اصطلاح "نوعید" دارند در مسجد ولیعصر (عج) جمع می شوند و مردم روستا به دیدار انها می روند. در این مراسم مردم با همراهی مداح عزیز و زحمتکش روستا جناب اقای ضیاء الیاسی ضمن خواندن دعای تحویل سال و خواندن دیگر ادعیه مربوطه.، خصوصا دعای فرج امام زمان ضمن نام بردن از یکایک افراد تازه گذشته برای شادی و امرزش انان صلوات و فاتحه ای قرائت می کنند. و مداح عزیز اشعاری را برای تذکر و هشدار از گذر ایام برای حضار می خواند. حسن این مراسم ایینی در این است که ضمن دیدار با دوستانی که عزیزی را از دست داده اند. فنای دنیا و زندگی دران تذکریست تا بدانیم که در سال جدید به گونه ای زندگی نماییم ، که رضایت خداوند در ان باشد چراکه ممکنست در عید نوروز بعدی نام ما در لیست درگذشتگان توسط مردم خوانده شود.

 تاريخ : ۱۳٩٠/۱/۱٥ | ٢:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای