گازر خان علاوه بر اینکه قلعه ی زیبا و تاریخی و شگفت انگیز حسن صباح را در خود جای داده است دارای طبیعت بسیار زیبا رودخانه ی خروشان و باغات گیلاس تماشایی و کوهستان پر از تازگی و اکسیژن می باشد گازرخان در بهار واقعا زیباست.

تعجببه گردشگران طبیعت توصیه میکنم اگر "شکوه طبیعت" و "جلال تاریخ" را یکجا میخواهید به نظاره بنشینید حتما وحتما بهار روستای گازرخان را از دست ندهید.

 

برای دیدن بقیه عکسها "ادامه مطلب " را کلیک کنید.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢٦ | ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

 بسمه تعالی

با توجه به معرفی هیئت تازه تاسیس فرهنگی مذهبی گازرخانی های مقیم قزوین در این وبلاگ این هیئت مورد استقبال تعداد زیادی از گازرخانی های عزیز قرار گرفت . بسیاری از دوستان در تماس با بنده خواستار این بودند که اعضائ هیئت امنا ترتیبی اتخاذ کنند که گازرخانی های مقیم قزوین در یک فراخوان عمومی یکبار دیگر دور هم جمع شوند. در میان این پیشنهادات آقای برجعلی رمضانی با ارسال پیام به این وبلاگ

پیشنهاد فرمودنند که:  "گردهمایی گازرخانیها در جشن میلاد حضرت فاطمه (س) به زودی به مرحله اجرا درآید"

از دست اندر کاران هیئت خواستارم ضمن توجه به پیشنهادات همولایتی های عزیزمان پیشنهاد جناب آقای برجعلی رمضانی را مورد بررسی قرار داده ودر صورت امکانی اجرای آنرا فراهم کنند.تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٥ | ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

     امیرالمومنین( ع ) را مصاحبی بود به نام همام که مردی عابد بود، روزی گفتش که ای امیرالمومنین ، پرهیزگاران را، آن گونه که پنداری آنها را می بینم، برایم وصف کن . امام در پاسخش درنگ کرد ، سپس فرمود : ای همام ، از خدا بترس و نیکوکار باش زیرا خدا با اهل تقوا و اهل کار نیک است .

همام بدین سخن قانع نشد و حضرت را قسم داد . حضرت حمد و ثنای خدای به جای آورد و بر پیامبر ( ص ) و خاندانش درود فرستاد و سپس فرمود :

اما بعد ، خدای پاک و تعالی مخلوقات را بیافرید در حالی که از اطاعتشان بی نیاز ، و از گناهشان در امان بود ، زیرا نه نافرمانی عاصیان او را زیانی می رساند ، و نه طاعت مطیعان سودی . آن گاه روزی آنان را میانشان تقسیم ، و جای هر یک را در دنیا معین کرد .

پرهیز گاران را در این دنیا فضیلت هاست :

گفتارشان صواب ، پوشاکشان اقتصادی و رفتارشان با فروتنی آمیخته است .

از هر چه خدا بر آنها حرام کرده چشم می پوشند ، و گوش بر دانستن با منفعت نهاده اند .

آن چنان به بلا خو گرفته اند که گویی در آسودگی بسر می برند ، اگر مدت عمری نبود که خدا برایشان مقرر داشته ، به سبب شوقی که به ثواب و بیمی که از عذاب دارند ، چشم بر هم زدنی جان هایشان در بدن هایشان قرار نمی گرفت .. . . . . . . . . . . . .

برای خواندن این متن روی ادامه مطلب کلیک کنید . . .ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/۱٤ | ۸:٤۳ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()

 

غروب اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹در بیمارستان پارس تهران سهراب سپهری دیده به جهان فرو بست، سپهری به علت ابتلا به بیماری سرطان خون در چنین روزی دار فانی را وداع گفت، سهراب فارغ از این که در عالم شعر و شاعری دستی بر آتش داشت و به عنوان یکی از چهره‌های شاخص این حوزه از سوی اهالی فن شناخته می‌شد، علاقه بسیار زیادی به فوتبال داشت. وی در دوران حیاتش بارها از علاقه‌اش به فوتبال سخن گفت و در حرکتی ماندگار با ارسال نامه‌ای به تحریریه هفته نامه کیهان ورزشی از علایق خود به رشته فوتبال گفت.

به بهانه سالروز درگذشت شاعر نامی ایران زمین نامه وی به تحریریه کیهان ورزشی در خصوص مسائل فوتبالی به ویژه علاقه‌اش به تیم فوتبال پرسپولیس را بار دیگر با هم مرور می‌کنیم.

سهراب سپهری در نامه خود به هفته نامه کیهان ورزشی این گونه می‌نویسد:"به مجله شما علاقمندم ، تنها نشریه فارسی است که می‌خوانم ، به اندازه کافی با کتاب‌ها و مجلات فرهنگی سر و کار دارم . آنچه می‌خوانم به قلمروی دیگر مربوط است ، چون کارم چیزی دیگر است ، حاشیه نروم ، حرف‌هایی دارم ، از حرف‌ها شروع کنم آن هم به ترتیب و در پی ارقام :

ادامه ی این پست را در "ادامه ی مطلب " بخوانید.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳۸٩/٢/٢ | ۱٠:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : میثم محمدی الموتی | نظرات ()
  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای